5 CVIKŮ PRO ZDRAVÁ ZÁDA

s lanem na SM systém

 

Které budete s radostí cvičit každý den! Opravdu :-)

Video eBook ZDRAVÁ ZÁDA s lanem na SM systém
Andrea Špinarová

Video eBook obsahuje 5 základních pravidel a 5 cviků pro ZDRAVÁ ZÁDA ve formě textů, fotografií a instruktážních videí. Videa jsou sdílena formou odkazů a QR kódů.

Aby s vámi Video eBook mohl cestovat i v tištěné formě a vy jste stále měli přístup k video obsahu, najdete u každého cviku QR kód, který vás k videu dovede, i když si eBook vytisknete. 

A jak takový QR kód funguje? Stačí, když v chytrém telefonu použijete fotoaparát a displej namíříte na kód na stránce. Telefon vás přesměruje na odkaz, po jehož rozkliknutí se dostanete na příslušné video na Youtube.

Takže vám stačí lano, eBook, telefon a můžete vyrazit do přírody nebo na víkend vstříc ZDRAVÝM ZÁDŮM! 

Kurz, který si můžete vzít všude s sebou :-)

Co je vlastně ten SM systém? Jak cvičení funguje? Pro koho je vhodné? Co mě ve Video eBooku čeká? Jak poznám, které cviky cvičit? Zvládnu to vůbec? A kde koupím to zelené elastické lano?

Možná právě toto jsou otázky, které vám nyní běží hlavou. A já se vůbec nedivím. Pokusím se vám na ně odpovědět tak, aby vše bylo co nejvíce srozumitelné.


Co je to SM systém?

Metoda SM systém je zdravotní cvičení s elastickým lanem, které před 20 lety vymyslel pražský lékař MUDr. Richard Smíšek. Můžete se setkat i s názvem Spirální stabilizace páteře.

Jak cvičení funguje?

Cvičením s elastickým lanem aktivujeme svaly celého těla a tím ho vracíme do svalové rovnováhy. Přetížené svaly tak zbavujeme napětí a oslabené svaly aktivně zapojujeme.

Pro koho je SM systém?

Pro ty, které bolí záda ze sezení v kanceláři a nebo pro ty, kdo chtějí své tělo protáhnout po aktivním tréninku. Cvičení úspěšně řeší také migrény, skoliózy páteře a výhřezy disku.

Jak poznám, které cviky cvičit?

Video eBook obsahuje základní sestavu cviků, které jsou řazeny za sebou tak, aby postupně rozhýbaly celé vaše tělo. Doporučuji je cvičit v pořadí, jak jsou uvedeny. Časem třeba najdete své oblíbence, ale ze začátku se držte návodu.

Zvládnu to?

SM systém cvičí běžně děti od 7 let. Někdy i mladší. Nemusíte se tedy bát, že cvičení nezvládnete. Tak jako každá nová věc to bude chtít trochu času, ale s pomocí videí půjde vše mnohem snáz. Nebojte se, budu tam s vámi a povedu vás :-).

Co mne čeká? A kde koupím cvičební lano?

Video eBook je rozšířením základního eBooku Zdravá záda. Vše zde najdete nejen popsané a nafocené, ale i ve formě videí, ve kterých jednoduše vysvětluji všechna proč a jak :-). Cvičební lano koupíte v e-shopu, na který najdete odkaz nahoře v menu.

Jestliže cvičení s lanem na SM systém neznáte a neumíte si představit, jak to vypadá. Můžete se podívat na cvik č. 1, který je součástí Video eBooku.

Abyste nekupovali "zajíce v pytli" zalistujte obsahem ... :-)

CENA VIDEO eBOOKU ZDRAVÁ ZÁDA  JE 690,- Kč

PŘEDSTAVTE SI, JAK BY VYPADAL VÁŠ DEN, KDYBY VÁS NIC NEBOLELO! :-) 

 • Ve Video eBooku vás naučím 5 pravidel a 5 cviků pro zdravá záda s lanem na SM systém, které vás budou bavit a budete se po nich cítit dobře :-)
 • Jednotlivá pravidla i cviky jsem vám nafotila a natočila na video, aby bylo vše co nejvíce srozumitelné.
 • Vše je vždy jednoduše vysvětleno. Myslím si, že je důležité abyste věděli, co konkrétního vám daný cvik, či pravidlo přinese. Takže ta "omáčka" okolo může hodně pomoci.
 • U každého videa najdete QR kód, který vás k videu dovede, i když si eBook vytisknete! Dohromady je to více jak 2 hodiny videozáznamu.
 • Kromě videí k jednotlivým kapitolám najdete v eBooku také 2 kompletní lekce cvičení, podle kterých si můžete cvičit každý den.
 • Jako další bonus jsem vám přidala sestavu cviků na prevenci vbočeného palce (Hallux valgus) a prevenci vzniku syndromu karpálního tunelu.
 • Vysvětlím vám, co je SM systém a jak vám může zlepšit váš život!

V mé praxi se denně setkávám s lidmi, kterým bolesti pohybového aparátu snižují kvalitu života. Nemohou dělat věci, které měli rádi, jelikož jim to bolest nedovolí. Často se potom jejich fungování "smrskne" pouze na práci a snahu "nějak přežít".  Bohužel mnohdy za pomoci různých léků, které příčinu bolesti neřeší. Pokud bolest trvá dlouho, mohou přicházet i obtíže psychického rázu. A místo toho abychom si užívali rodinu a volný čas, máme špatnou náladu, která našemu stavu, jak po fyzické, tak psychické stránce nepomůže.


No dobře, ale co s tím?

 • Bolest přichází často proto, že jsme se nějakou dobu zanedbávali. Musíme si tedy na sebe najít čas a musíme si ho najít pravidelně. To bývá zpočátku nejtvrdší oříšek :-).
 • Často máme spoustu zlozvyků, které negativně ovlivňují držení našeho těla a zatěžují tak páteř a klouby. Naučíme se tedy používat 5 jednoduchých pravidel, která když zařadíte do každodenního života, máte nad bolestí napůl vyhráno!
 • Povíme si také o nejčastějších možných příčinách bolestí zad a kloubů (hallux valgus, plochonoží, výhřez disku, skolióza, bolesti ramen, bolesti kyčlí, přetížení v oblasti bederní, hrudní a krční páteře). A ukážeme si, jak s nimi pracovat.
 • Naučíme se 5 cviků s lanem na SM systém, které vám pomůžou vaše potíže zmírnit a nebo se jich zbavit úplně.
 • Věřte, že stejně důležité jako cvičení, je Vaše chuť věci měnit, něco pro změnu udělat a hlavně vydržet! 

Jsem žákyně PhDr. Jiřího Čumpelíka a kurzy SM systému jsem absolvovala pod vedením MUDr. Richarda Smíška.

Do mých lekcí a terapií SM systému propojuji zkušenosti z Jógy a naopak, v pozicích vždy hledám souvislost s poznatky z vývojové kineziologie a uplatňuji je pro zvýšení účinnosti cvičení. Soustředím se na to, aby klient rozuměl zvolenému postupu, učil se postupně lépe vnímat své tělo, věděl, proč daný cvik cvičí, co mu to přinese a aby ho to celé bavilo. Dalším mým pravidlem, kterého se snažím držet, je jednoduchost. Nezahltit množstvím a soustředit se na důležitý základ. 

Klienti mne vyhledávají s již konkrétní diagnózou poruchy pohybového aparátu, nejčastěji se jedná o výhřez meziobratlového disku, skoliózu, bolesti kyčlí, nestejnou délku končetin a Hallux valgus. Pokud se o mně chcete dozvědět více a nebo se chcete objednat na individuální terapii, navštivte mé stránky terapeuta >>

 

A pokud si stále nejste jisti, zda je tento eBook určený pro vás, odpovězte si na následující otázky:

 • Rádi byste lépe rozuměli příčinám vašich bolestí zad?
 • Řešíte některou z těchto diagnóz: hallux valgus, plochonoží, výhřez disku, skolióza, nestejná délka končetin, bolesti kyčlí, přetížení v oblasti bederní, hrudní nebo krční páteře?
 • Měli byste rádi ucelenou sestavu cviků, která by vám dávala smysl, pomáhala by vám a měli byste chuť ji cvičit každý den a těšit se z výsledků?
 • Baví vás propojení poznatků vývojové kineziologie do každodenních činností?
 • Zajímá vás cvičení s lanem na SM systém?

ANO, to vše je obsahem eBooku a VIDEOBONUSŮ, které obsahuje. Najdete zde odpovědi na vaše otázky, zažijete si, co je to vlastně napřímení páteře, a že pro zapojení svalů břicha jsou důležité prsty na nohou...a mnoho dalšího :-).

Co konkrétního vám eBook přinese?

Zlepšení držení těla

To, jak stojíme, či sedíme, má významný vliv na stav našeho pohybového aparátu. Jak přesně to funguje se dozvíte v eBooku.

Lepší porozumění příčinám bolesti

Bolest sice ze dne nezmizí mávnutím kouzelného proutku, ale když budeme lépe rozumět příčině, můžeme být o další krok vpřed na cestě k životu bez bolesti.

Jednoduchou sestavu cviků

Nemám ráda, když se věci komplikují. Držím se pravidla "méně je více". V eBooku najdete sestavu cviků, která je jednoduchá a zároveň vám protáhne celé tělo.

Lepší náladu a radost ze cvičení!

Psychika je velmi důležitá součást procesu terapie. Když se budete více usmívat, tělo se začne dostávat do větší pohody a vy se budete rychleji cítit lépe!

Není na co čekat. Jestliže jste dočetli až sem, je ten nejvyšší čas zatočit s bolestí a začít věci měnit. 

CENA VIDEO eBOOKU "ZDRAVÁ ZÁDA"  JE 690,- Kč

Na následující stránce vyplňte pečlivě své údaje v objednávce a zaplaťte buď kartou nebo bankovním převodem. E-book obdržíte ihned poté, co nám dorazí vaše platba. 

Potřebujete pomoc?

Napište mi na: andrea@zdravocvicna.cz nebo volejte na 606 126 975.

Jsem tu pro vás. Ráda vám pomůžu.